NAMIBIA i Fish River Canyon

Wyprawa Namibia 2019 plus trekking wzdłuż Fish River Canyon

 

Kaniony to wyjątkowe miejsca. Do niczego innego niepodobne. Wchodząc w ich głąb przenosimy się do innego świata, zapominamy o problemach dnia codziennego, wchłania nas ich siła, a skala powala na kolana. Nic innego się nie liczy, możemy wtedy naprawdę odczuć potęgę i majestat natury.

 

Kto schodził kiedyś na dno jednego z największych kanionów świata, wie o czym piszemy, a kto tego nie robił ma świetną okazję!

Namibia, fot: Paweł Gluza

Ta podróż nie jest podobna do żadnej innej.

Poza ekstremalnym doświadczeniem kanionu i kilkudniowym trekiem przez jego dno, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, jakie ma nam do zaoferowania Namibia.

Dziki park Etosha a w nim żyjące w swoim naturalnym środowisku słonie, lwy, żyrafy czy zebry. Sam Park jest wielkości Izraela, więc będziemy mieli szansę na prawdziwą eksplorację! Do tego odwiedzimy wioskę Himba, zobaczymy dzikie Kaokoland oraz spędzimy dwie noce na pustyni Namib.

Prawdziwa Afrykańska przygoda CZAS START!

 

Namibia, fot: Paweł Gluza

Termin: 17.05 – 4.06.2019

Pobyt na miejscu: 18.05-3.06 (17 dni)

Ilość osób: minimum 6 osób, maksymalnie 10 + koordynatorzy

Koszt: 2400 euro,

(osoby, które zgłoszą się z poprzez mojego bloga i podadzą moje imię i nazwisko w formularzu, dostaną 500 zł zniżki na wyprawę)

ZAKWATEROWANIE I TRANSPORT

Pierwsza i ostatnia noc hotel, pozostałe noce na campingach, noclegi w namiotach na dachu terenówek. W kanionie nocujemy na ziemi bądź w namiocie.

WYŻYWIENIE

Uczestnicy samodzielnie przygotowują posiłki z zakupionych wspólnie produktów. Na miejscu są też dostępne restauracje. Wyjątkiem jest pierwsza część wyprawy, gdzie w kanionie będziemy zdani wyłącznie na siebie i swoje zapasy.

PRZELOT

Najtaniej dostać się do Namibii można z Berlina, loty około 2500 PLN, koszt przelotu z Warszawy to około 3000 PLN, ale trafiają się sporadycznie niższe ceny. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu daj znać na adres: kontakt@outway.pl, a wyszukam Wam najwygodniejsze połączenie.

LISTA SPRZĘTOWA I SPRAWY ORGANIZACYJNE

Każdy uczestnik otrzyma od Pawła  listę sprzętu, jaki należy zabrać ze sobą na wyjazd wraz ze szczegółowymi instrukcjami. Wszelkie sprawy organizacyjne omówicie ze mną pierwszego wieczoru. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyjazdu możecie skonsultować się ze mną w dowolnej chwili.

Namibia, fot: Paweł Gluza

Namibia

Namibia jest jednym z najmłodszych afrykańskich krajów. Położona między pustynią Kalahari a Oceanem Atlantyckim, z powierzchnią ponad dwa razy większym niż Polska. Liczy nieco ponad dwa miliony mieszkańców.

Jest to kraj o niesamowitej różnorodności zarówno kulturalnej jak i krajobrazowej, a obcowanie z jego florą i fauną na długo zostanie w pamięci. Namibia mogłaby być marzeniem każdego fotografa – góry, dziewicza przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, dzikie zwierzęta, cudowne niebo, a przede wszystkim przestrzeń, sprawią, że będzie do kraj, do którego zawsze zatęsknimy.

Kraj ten ma wiele do zaoferowania – pustynia Namib i zachodnie pustkowia, Płaskowyż Centralny docierający aż do granic z Botswaną i RPA, północno zachodni region, gdzie mieszkają dzicy ludzie Himba, będący miejscem migracji afrykańskich zwierząt czy centralny rejon – suchy i górzysty.

Namibia posiada jedne z najciekawszych na świecie parków narodowych, między innymi Etosha, gdzie spotkamy między innymi lwy, słonie, nosorożce, żyrafy czy lamparty, oraz Namib-Naukluft Park – suchy rozległy rejon, pełen wydm, gór i kanionów.

Namibia, fot: Paweł Gluza

Namibia, fot: Paweł Gluza

Trekking po dnie Fish River Canyon

Fish River Canyon jest największym kanionem w Afryce. Widoki, które możemy tu podziwiać zapierają dech w piersiach. Pionowe ściany kanionu zostały uformowane przez erozję około 500 milionów lat temu. Dzisiaj kanion ma 160 km długości i do 27 km szerokości. Najgłębsze miejsce ma 550 m. Podczas wycieczki będziemy mieli wyjątkową możliwość obcowania z nigdzie nie spotykaną dziką florą i fauną Namibii.

Trekking po dnie kanionu jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. Totalna długość trasy to 86 kilometrów a jej przejście zajmie nam 4-5 dni podczas których zdani będziemy na siebie. Aby wziąć udział w wyprawie wymagam podstawowego doświadczenia w tego typu aktywnościach. Dobrze, jeśli górskie szlaki nie są Ci obce, lubisz chodzić z plecakiem, a brak łóżka i prysznica nie jest dla Ciebie straszny. Aby rozpocząć przygodę z Kanionem namibijskie władze wymagają odpowiedniego zaświadczenia od lekarza. Nie martw się, ze wszystkim pomogę. Każdy uczestnik dostanie ode mnie szczegółowe instrukcje i listę sprzętu.

Sama trasa nie należy do najłatwiejszych, jednak przy odpowiednim przygotowaniu każdy jest w stanie ją ukończyć. Czeka nas kilkudniowy spacer po piasku, skałach czy strumieniach. W dzień bywa upalnie, w nocy temperatura może spaść do kilku stopni Celsjusza. Woda będzie dostępna przez cały czas na szlaku, jednak będziemy ją oczyszczać (filtrami bądź odpowiednimi tabletkami). Całe nasze jedzenie będziemy mieli ze sobą. Jeśli chodzi o nocleg można nocować w namiocie lub bez – czekają nas wtedy zapierające dech w piersiach widoki nocnego nieba.

Po dokładny plan wyprawy oraz więcej informacji zapraszam do bloga OUTWAY.PL

lub na maila kontakt@outway.pl

 

Namibia, fot: Paweł Gluza
Wioska Himba

Namibia, fot: Paweł Gluza

Namibia, fot: Paweł Gluza

 

ZAPRASZAM!

Zostań ze mną